Manobre audiovisual, creador apassionat i amant del cinema, porto vinculat a tot el que te a veure amb això des de fa molts anys, la meva particular contribució al setè art i la creació audiovisual va des de els meus treballs com a realitzador de curtmetratges i videoclips passant per els diferents mitjans de comunicació on col·laboro fent de crític cinematogràfic, sense oblidar les aportacions puntuals que he fet com a realitzador d’anuncis publicitaris o direcció teatral.
Els treballs de David Conill han participat en Festivals nacionals i internacionals.


CLIENTS

COM A DIRECTOR DE CURTMETRATGES HA DIRIGIT:

No deixis que m’enfonsi (2019/2020), en format digital HD
La gàbia de les orenetes (2018), en format digital HD
Pau (2017), en format digital HD
El lleó de tigres (2016), en format digital HD
TupperSex (2016), en format digital HD
La follia del totxo. Història d’un futur estroncat (2016), en format digital HD
Sr. Expósito (2015), en format digital HD
Princesa (2015), en format digital HD
Fang (2014), en format digital HD
Santa Innocència (2013), en format digital HD
La setena dimensió (2012), en format digital HD
Ja t’he dit que soc un imbècil (2012), en format digital HD
Nu (2011), en format digital HD
Big Pig. The shit war (2010), en format digital DV
L’home d’esquena (2009), en format digital DV
La nit… (2008), en format digital DV
Efecte Darwin (2008), en format digital DV
The last room (2007), en format digital DV
La meva millor amiga (2006), en format digital DV
Nimelania (2006), en format digital DV
The Pekos Horror Picture Show (2005), en format digital DV
SuperOld (2004), en format digital DV
On els somnis dormen (2003), en format digital DV
Si tingués una vida (2001), en format digital DV
Lived 1,5 (2000), en format digital DV
Olga (1998), en format professional Betacam
Somnis velats (1996), en format de cinema Súper 8
Des d’un lloc entre la foscor (1995), en format de cinema Súper 8
Ulls d’àngels, cors de sang (1994), en format de cinema Súper 8
Amb la Maria va arribar l’èscandol (1993), en format de cinema Súper 8
Mike (1992), en format vídeo VHS
Kill love (1991), en format vídeo VHS
Syntax error (1991), en format vídeo VHS
Excursió al desconegut (1990), en format vídeo VHS
Ninja fantasma (1990), en format vídeo VHS

COM A DIRECTOR DE VIDEOCLIPS HA DIRIGIT:

This Christmas de Wish (2019)
Arif I3izan de Iumazigh (2019)
Ins’t she lovely de Miriam Luna (2019)
Versions de Waikiki (2019)
El bou de Portbou de HanKim Jams Ft. Biflats (2018)
Néixer de HanKim Jams Ft. Fel Faixedas (2018)
Menilmontant de HanKim Jams (2018)
M’ha passat a mi del disc El món es mou de Ju (2018)
Valerie de HanKim Jams Ft. Paula Valls (2018)
Straphangin’ de HanKim Jams (2018)
Merry Christmas Baby de Wish (2017)
Latino del disc Sabor a Cuba de Tony Kocha (2017)
Man in the mirror del disc enCantats de Pep Poblet & Nito Figueras + Txell Sust (2017)
So in Love del disc Everything i love – The Cole Porter project de Night Birds (2017)
Decisió del disc El món es mou de Ju (2016)
Ens hem alçat del disc Monstres i Princeses de Obeses (2016)
Temps del disc El món es mou de Ju (2015)
No ens llevem fins al migdia del disc Som diferents de Té Delegat’s (2015) co-dirigit Jordi Amàrita
Volverán a ti del disc Sed de vida de Salem (2014)
Hallarás un lugar del disc Sed de vida de Salem (2014)
Correm! del disc Zel de Obeses (2014)
Regala petons, cançó de Nadal de TV3 (Televisió de Catalunya) i Catalunya Ràdio de Obeses (2013)
Botifarra amb seques del disc Zel de Obeses (2013)
Un paso en falso del disc Un paso en falso de Los Rechazados (2012)
C17 del disc Déu sap que ha arribat l’hora de Àcid Úric (2012)
Sailor del disc Saxology de Pep Poblet (2011)
Big Pig B.S.O. Big Pig: The Shit War de Salem (2010)
El senyal de Ricard Puigdomenech i Strombers (2010) co-dirigit Christina Scheper
This is the night for love del disc Street Corner Style de Earth Angels (2010) co-dirigit Christina Scheper
Tu envidia me alimenta del disc Almas Gemelas de Salem (2010) co-dirigit Christina Scheper
Naija del disc European Flavour de G. Brothers Band (grup musica Nigeria) (2009) co-dirigit Christina Scheper
Rock Star del disc A ritmo de RocknRoll de Jolly Jumper (2009) co-dirigit Christina Scheper
Old Town de Joana Serrat (2009) co-dirigit Christina Scheper
Only Glamour de Enency (2009) co-dirigit Christina Scheper
T’estimo perquè sí del disc Mirna de Mirna (2009) co-dirigit Christina Scheper
El temps del disc Nous recursos, vells idiotes de Cram (2009) co-dirigit Christina Scheper
Família Rock del disc Mama de Rodamons (2008) co-dirigit Christina Scheper
Ho vull tot del disc Kcor d Rock de Lupe Villar & Dragonslayer (2008) co-dirigit Christina Scheper
Passant les hores del disc En Brut de Cram (2008) co-dirigit Christina Scheper
Mandela del disc 3 de Pep Poblet (2008) co-dirigit Christina Scheper
La calor del disc Mafia Potagia de Kabul Babà (2007) co-dirigit Christina Scheper
Yo no te pido la luna del disc de Gino Diamantini (2006) co-dirigit Christina Scheper
Furia Letal del disc Andares de Victoria de Salem (2006)
Notas que tu nunca entenderas de El Paso (2005)
No em deixis tirat del disc Que no ens fasi falta la sort de Ricard Puigdomenech (2004)

COM A DIRECTOR DE WEBSERIES HA DIRIGIT:

Solisombra (2015) director dels 13 capítols de la segona temporada
Solisombra (2013) director dels 13 capítols de la primera temporada

COM A DIRECTOR DE PEL·LÍCULES HA DIRIGIT:

Salem: Sed de vida de Quim Crusellas, David Conill, Pol Robles, Christian Mayo i David Brea (2014)

COM A DIRECTOR DE DOCUMENTALS HA DIRIGIT:

Sentx100 Santa Caterina (2018)
Sentx100 emocions (2017)
Búnquers del Pirineu de Joan i Marc Capdevila (2014) Encarregat de dirigir les seqüencies de ficció

COM A DIRECTOR TEATRAL HA DIRIGIT:

Per art de màgia (2018)
Evermind. K+ dóna si és x sempre (2006)

TREBALLS EN MITJANS DE COMUNICACIÓ:

Ha col·laborat i ha estat crític cinematogràfic en diferents mitjans de comunicació. En els setmanaris de premsa escrita com: La Marxa d’Osona i el Ripollès, l’Osona Comarca, el Vigatà, el gratuït Més Osona. En Ràdio a Ràdio Manlleu, Ràdio Taradell, Ràdio Vic, Ona Catalana, SER Osona. En televisió a TVO i Canal Taronja. I en pagines web com www.totcine.com.

FESTIVALS ON HA PARTICIPAT I PREMIS ACONSEGUITS AMB ELS CURTMETRATGES

NO DEIXIS QUE M’ENFONSI (2019/2020)
• Finalista al Chihuahua International Film Festival de Chihuahua – Mèxic (2020)
• Premi Millor guió en els VIII Premios Oriana – Festival de cine y cortometrajes de Sant Andreu de la Barca (2020)
     – Nominat a millor curtmetratge
     – Nominat a millor actor (Pepo Blasco)
     – Premi a millor guió (Alba Colomer)
     – Nominat a millor edició
• Secció oficial al Indie Shorts Film Festival d’Orlando – EUA (2020)
• Secció oficial al INCORTO Film Festival de Mexico City – Mèxic (2020)
• Secció oficial al We Cam Fest – Colòmbia (2020)
• Secció oficial al BaiDeFest Festival de Curts Fantàstics i de Terror de Roses (2020)
• Secció oficial al Festival del cinema di Castelvolturno – Itàlia (2020)
• Secció oficial a L’Hospitalet de Llobregat International Film Festival (2020)
     – Nominat a millor curtmetratge Espanyol
     – Nominat a millor director
     – Nominat a millor actor (Pepo Blasco)
     – Nominat a millor actor de repartiment (Albert Ribalta)
• Menció especial al Corto Gijón – Espanya (2020)
• Secció oficial al Carmel International Short Film Festival de Zikhron Yaakov – Israel (2020)
• Preseleccionada al Palena Film Festival – Itàlia (2020)
• Secció oficial al FIDEMA Festival Internacional de las Emociones a Córdoba – Argentina (2020)
• Secció oficial al Film in Focus a Bucarest – Romania (2020)
• Secció oficial al Festival Internacional de Cine de la Patagonia a Chubut – Argentina (2020)
• Secció oficial al Bizarrya Short Film Festival de Porto – Portugal (2020)
• Secció oficial en el XI Fangofest Amposta (2020)
• Secció oficial al Galacticat, VII Mostra de Cinema Fantàstic i de Terror de Ponent a Tàrrega (2020)
• Premi Millor curtmetratge al Twilight Tokyo Film Festival – Japó (2020)
• Premi Millor curtmetratge de Ciència ficció al The Best Film Festival – Espanya i Argentina (2020)
• Secció oficial al 32è Girona Film Festival (2020)
• Secció oficial en el International Fantastic Film Festival de Menton – França (2020)
     – Nominat a millor actor (Pepo Blasco)
     – Nominat a millor guió (Alba Colomer)
     – Nominat a millor fotografia (Ivan Raga)
     – Nominat a millor música/so (Byron Abadia)
     – Nominat a millor realització
• Secció oficial al 14 Festival Internacional de Cine de SAX (Festival Qualificador dels Premis Goya) a Alacant – Espanya (2020)
• Secció oficial al Certamen Internacional de Cortometrajes Ciudad de la Línea a Cádiz – Espanya (2020)
• Secció oficial al Ortometraggi Film Festival de Borgagne – Itàlia (2020)
• Premi Millor curtmetratge de Ciència ficció al Fiction Film Festival – Espanya i Argentina (2020)
• Premi Millor curtmetratge de Ciència ficció al Bridge Fest – Índia (2020)
• Secció oficial al Festival Armoricourt de Plestin-les-Grèves – França (2020)
• Secció oficial al BCT Festival Nazionale del Cinema e della Televisione di Benevento – Itàlia (2020)
• Premi Millor curtmetratge d’exteriors al Tagore International Film Festival – Índia (2020)
• Secció oficial al VIP Fest The Best of 2020 – Barcelona (2020)
• Secció oficial a la 13a FIC-CAT Festival Internacional de Cinema en Català Costa Daurada de Roda de Berà (2020)
• Premi Millor actor de repartiment per Albert Ribalta i Pep Miràs al Madras Independent Film Festival – Índia (2020)
• Premi Millor actor per Pepo Blasco al Madras Independent Film Festival – Índia (2020)
• Premi Millor curtmetratge de misteri al Europa Film Festival (2020)
• Secció oficial al Lift-Off Sessions Global Network (2020)
• Premi Millor curtmetratge Fantàstic al Star Film Festival de Barcelona (2020)
• Secció oficial a la Barcelona Indie Filmmakers Festival (2020)
• Secció oficial a la Muestra Itinerante de Cine MX MICMX – Mèxic (2019)
• Premi Jaume Esteve a la millor interpretació en el Festival de curtmetratges Julius de Vic per Pepo Blasco (2019)

LA GÀBIA DE LES ORENETES (2018)
• Secció oficial al Festival de Cortometrajes en Camping de Barcelona (2020)
• Premi Millor curtmetratge de Terror al The Best Film Festival – Espanya i Argentina (2020)
• Secció oficial al Rotterdam Online Film Awards – Països Baixos (2020)
• Secció oficial al Cutún Festival de Terror y fantasia de La Serena – Xile (2020)
• Premi Millor curtmetratge de Terror al Fiction Film Festival – Espanya i Argentina (2020)
• Premi Millor actor per Ramon Enrich al Fiction Film Festival – Espanya i Argentina (2020)
• Secció oficial al Asylum Fantastic Fest – Itàlia (2020)
• Secció oficial al Italian Horror Film Fest de Roma – Itàlia (2020)
• Secció oficial a la IX edició del Festival de Cinema de Terror de Sabadell (2020)
• Seleccionat entre els 24 millors curtmetratges catalans de terror i fantàstic dels PremisTAC – Federació de Festival de Cinema de Terror de Catalunya (2020)
• Premi Millor director al VIP Fest The Best of 2019 – Barcelona (2020)
• Premi Millor actor per Ramon Enrich al VIP Fest The Best of 2019 – Barcelona (2020)
• Premi Millor curtmetratge de terror al VIP Fest The Best of 2019 – Barcelona (2020)
• Secció oficial a la 9a. edició del Festival Internacional de Cine de Pehuajó – Argentina (2020)
• Premi Millor actor per Ramon Enrich en la 2a edició del Super Short Film Festival – Barcelona (2020)
• Secció oficial a la 12a. edició del Montevideo Fantástico – Uruguay (2019)
• Premi Millor director al Horror Film Festival 1st edition de Barcelona (2019)
• Premi Millor curtmetratge al Horror Film Festival 1st edition de Barcelona (2019)
• Secció oficial al Aldea Vella Mostra de Curtametraxes de Terror de Astariz – Ourense (2019)
• Finalista de la XXXI Marató de Cinema Fantàstic i de Terror Cotxeres de Sants de Barcelona (2019)
• Secció oficial a Rock Horror in Rio Film Festival de Rio de Janeiro – Brasil (2019)
• Secció oficial a El Grito Festival Internacional de Cine Fantástico y Horror de San Cristóbal – Venezuela (2019)
• Secció oficial al Festival de Cine de Terror Terrormolins de Molins de Rei (2019)
• Secció oficial al V Vochocinema Festival del Terror de Campeche – Mèxic (2019)
• Secció oficial al Festival MoziMotion de Hilversum – Holanda (2019)
• Secció oficial al BaiDeFest Festival de Curts Fantàstics i de Terror de Roses (2019)
• Secció oficial al X Sustefest Festival Internacional de Cine de Suspenso y Terror de Valle de Santiago – Mèxic (2019)
• Secció oficial al Palermo Comic Convention Concorso Internazionale Cortometraggio de Palermo – Itàlia (2019)
• Finalista a Las Vegas Global Film Convention – EUA (2019)
• Secció oficial al Festival Cinematográfico internacional El Ojo cojo de Madrid – Espanya (2019)
• Secció oficial a la XVIII edició del Villammare Festival Film&Friends Festival de Salerno – Itàlia (2019)
• Secció oficial al Death’s Parade Film Fest de San Jose – EUA (2019)
• Secció oficial al Cortocircuito Savigliano Film Festival de Savigliano Cuneo – Itàlia (2019)
• Secció oficial al Bogotá Horror Film Festival – Colombia (2019)
• Secció oficial en el X Fangofest Amposta (2019)
• Secció oficial al 9è Bengaluru International Shorts Film Festival – Índia (2019)
• Secció oficial al BCT Festival Nazionale del Cinema e della Televisione di Benevento – Itàlia (2019)
• Premi al millor curtmetratge Categoria Osona en la 17a edició del Manlleu Film Festival (2019)
• Premi Best Fantastic Psychological Film al 2nd Edition of Fantastic Film Festival (2019)
• Secció oficial al 12è FIC-CAT Festival Internacional de Cinema en Català Costa Daurada de Roda de Berà (2019)
• Secció oficial al 5è FIXION Fest, Festival de Cine Fantástico y de Terror de Santiago – Chile (2019)
• Semi-finalista de la NanoCon International Film Festival (NIFF) de Longview – EUA (2019)
• Secció oficial al 3er Indian World Film Festival de Greater Noida – Índia (2019)
• Candidat a Millor Curtmetratge Estrella en els Premis Blogos de Oro (2019)
• Secció oficial al Noida International Film Festival de Uttar Pradesh – Índia (2019)
• Secció oficial al In-Short Film Festival de Lagos – Nigeria (2018)
• Premi Bis-B al segon millor curtmetratge en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2018)
• Pitet de bava, premi del públic al millor curtmetratge en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2018)

PAU (2017)
• Preseleccionada en els VII Premios Oriana – Festival de cine y cortometrajes de Sant Andreu de la Barca (2019)
• Secció oficial al 3er Festival Mostra’t Gandia – Valencia (2019)
• Seleccionada a la Plataforma de Estrenos Cortopatía – Madrid (2019)
• Secció oficial al Fes Oh! Curt de Nules – Valencia (2019)
• Secció oficial al Chhatrapati Shivaji International Film Festival de Maharashtra – Índia (2018)
• Secció oficial al In-Short Film Festival de Lagos – Nigeria (2018)
• Award Winner del CortoDino Film Festival Dino De Laurentiis de Napols – Itàlia (2018)
• Secció oficial del 2on. Baalbeck’s International Films Festival de Beirut – Líban (2018)
• Secció oficial del 4a. Festival Internacional de cine independiente de Paracho – Mèxic (2018)
• Secció oficial al IX Festival Internacional De Cine En Lengua De Signos, Premios Gainditzen Tolosa- Gipuzkoa (2018)
• Secció oficial de la 1a Mostra de Curtmetratge La Cinemoteka 107.1 FM – Barcelona (2018)
• Secció oficial de 12 Months Film Festival de Cluj-Napoca – Rumania (2018)
• Secció oficial al We Care Film Fest de New Delhi – Índia (2018)
• Secció oficial al HOPE-FIRST 1º Festival Universal de Cortometrajes (2018)
• Secció oficial al Festival de curtmetratges Julius de Vic (2017)
• Premi Sert o no Sert al Millor Cartell en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2017)

EL LLEÓ DE TIGRES (2016)
• Secció oficial al Cibo Corto Cine Festival dei due mari de Portopalo di Capo Passero – Itàlia (2019)
• Seleccionada a la Plataforma de Estrenos Cortopatía – Madrid (2019)
• Secció oficial al Chhatrapati Shivaji International Film Festival de Maharashtra – Índia (2018)
• Secció oficial al In-Short Film Festival de Lagos – Nigeria (2018)
• Secció oficial en els VIII FIBABC Festival Iberoamericano de Cortometrajes ABC (2018)
• Secció oficial en els VI Premios Oriana – Festival de cine y cortometrajes de Sant Andreu de la Barca (2018)
• Seleccionat a concurs en el IX Fangofest Amposta (2018)
• Secció oficial al INCORTO Film Festival de Mexico City – Mèxic (2018)
• Secció oficial a No te cortes y muestra tu corto de Logroño – La Rioja (2018)
• Secció oficial del Festimatge -Festival de la Imatge de Calella (2018)
• Secció oficial de 12 Months Film Festival de Cluj-Napoca – Rumania (2018)
• Secció oficial de la NanoCon International Science-Fiction Film Festival de Longview – EUA (2018)
• Seleccionada fora de competició al Galacticat, V Mostra de Cinema Fantàstic i de Terror de Ponent a Tàrrega (2018)
• Semifinalista al STIFF San Mauro Film Festival de Turin – Itàlia (2018)
• Secció oficial de la 38èmes Rencontres du court-métrage “Image In Cabestany“ – França (2018)
• Secció oficial de la 3º edizione del La Spezia Short Movie – Itàlia (2018)
• Premi millor curtmetratge al Barcelona Fantastic Film Festival (2018)
• Premi millor interpretació per Ramón Enrich al Barcelona Fantastic Film Festival (2018)
• Finalista al ArtMov Festival de Canovelles (2017)
• Finalista CUFF – Community Underground Film Festival de Philadelphia – EUA (2017)
• Secció oficial AFC Global Fest de Calcuta – Índia (2017)
• Seleccionat a concurs en el XV Festival de curtmetratges de Manlleu (2017)
• Secció oficial de la 16a edición de la Muestra Internacional Jujuy/Cortos de San Salvador de Jujuy – Argentina (2017)
• Secció oficial en el 45e Curtas Film Fest, Festival Internacional de Cine de Villagarcía de Arousa – Pontevedra (2017)
• Premi Cinestesia al Millor Curtmetratge en el II Certamen de cortometrajes de San Fernando de Henares – Madrid (2017)
• Seleccionat al Kinosmena Short Film Festival de Minsk – Bielorússia (2017)
• Seleccionat a concurs en el Festival Internazionale del cortometraggio Kalat Nissa de Caltanissetta – Itàlia (2017)
• Seleccionat a concurs en el 29è Girona Film Festival (2017)
• Finalista de la Secció oficial del VII Festival Visualízame de Alcalá la Real – Jaén (2017)
• Secció oficial en la IV edició del Festival Internacional de Curtmetratges de Pineda de Mar (2017)
• Finalista de la Secció oficial al Preview, Festival Internacional de Curtmetratges de El Prat de Llobregat (2017)
• Secció oficial al Festival de Cine Cortejos de Villarobledo – Albacete (2017)
• Semifinalista al Caribbean Film Festival & Market (2017)
• Seleccionat fora de concurs a la XVI edició del Imagineindia Festival Internacional de Madrid (2017)
• Preseleccionat XIX Certamen Universitario de Cortometrajes C.M.U. Santa María de Europa – Madrid (2017)
• Segona posició en el premi del públic al Festival de curtmetratges Julius de Vic (2016)
• Menció especial en el Premi Miquel Portet i Moix atorgat pels cineclubs catalans en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2016)
• Premi Jaume Esteve a la millor interpretació en el Festival de curtmetratges Julius de Vic per Pep Miràs i Ramón Enrich (2016)

TUPPERSEX (2016)
• Curtmetratge inaugural del XIV Festival de curtmetratges de Manlleu (2016)

LA FOLLIA DEL TOTXO. HISTÒRIA D’UN FUTUR ESTRONCAT (2016)
• Seleccionat a concurs en el Correcurts de la MACCA de Cassà de la Selva (2016)

SR. EXPÓSITO (2015)
• Secció oficial de La otra Banqueta – Festival de cine por la diversidad sexual de La Reformita – Guatemala (2018)
• Secció oficial de la 10a edición del OMOVIES – LGBT Q Film Festival de Napols – Itàlia (2017)
• Seleccionat a concurs en el XIV Festival de curtmetratges de Manlleu (2016)
• Seleccionat a concurs en el 9è Festival internacional de Cinema en Català Costa Daurada de Roda de Berà (2016)
• Projectat en el Correcurts de la MACCA de Cassà de la Selva (2016)
• Premi Miquel Portet i Moix a la millor pel·lícula atorgat pels cineclubs catalans en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2015)
• Gran Premi Julius Ciutat De Vic a la millor pel·lícula en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2015)

PRINCESA (2015)
• Secció oficial al BaiDeFest Festival de Curts Fantàstics i de Terror de Roses (2018)
• Secció oficial al VII Horror Online Art. Festival Internacional de Cine Fantástico y de Terror de Navarra (2018)
• Seleccionat entre els 41 millors curtmetratges catalans de terror i fantàstic dels PremisTAC – Federació de Festival de Cinema de Terror de Catalunya (2018)
• Seleccionat a concurs en el VII Curt de Gambals de Lliçà d’Amunt (2017)
• Seleccionat a concurs en el Post Mortem Festival Internacional de Cortometrajes de Cine de Horror y Bizarro de Aguascalientes – Mèxic (2017)
• Seleccionat a concurs en el VIII Fangofest Amposta (2017)
• Seleccionat a concurs en el II Tenebra Film Fest de Guadalajara – Mèxic (2017)
• Seleccionat a concurs en el Festival Internacional de Cine Independiente de Elche (2017)
• Curtmetratge inaugural del XIII Festival de curtmetratges de Manlleu (2015)

FANG (2014)
• Secció oficial al Best Erotic Shorts de Ucraïna i Rússia (2020)
• Projectat a l’Auditori de Cornellà de Llobregat (2016)
• Seleccionat a concurs en el Festival de cortometrajes “José Francisco Rosado” de Pedro Muñoz – Ciudad Real (2015)
• XIII Festival de curtmetratges de Manlleu: Premi al millor curtmetratge Osonenc (2015)
• Seleccionat a concurs en el 8è Festival internacional de Cinema en Català Costa Daurada de Roda de Berà (2015)
• Seleccionat a concurs en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2014)

SANTA INNOCÈNCIA (2013)
• XII Festival de curtmetratges de Manlleu: Premi al millor curtmetratge Osonenc (2014)
• Seleccionat a concurs en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2013)

LA SETENA DIMENSIÓ (2012)
• Seleccionat a concurs en el XI Festival de curtmetratges de Manlleu (2013)
• Seleccionat a concurs en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2012)

NU (2011)
• Seleccionat a concurs en el X Festival de curtmetratges de Manlleu (2012)
• Seleccionat a concurs en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2011)

BIG PIG. THE SHIT WAR (2010)
• Premi millor guió en el IV Curt de Gambals de Lliçà d’Amunt (2011)
• Seleccionat a concurs a la 10e. edició curtmetratges comèdia Fescurts de Torelló (2011)
• Seleccionat a concurs en el IX Festival de curtmetratges de Manlleu (2011)
• Premi Pitet de Baba del Públic, Menció especial del Jurat i tercer lloc en l’apartat de Posters en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2010)

L’HOME D’ESQUENA (2009)
• Seleccionat a concurs en l’edició 2010 de Sintetitza, Festival Internacional de curtmetratges dels Pirineus a Berga (2010)
• Seleccionat a concurs en la Cinquena edició de Miram Festival de curtmetratges en Valencià a Sueca (2010)
• Seleccionat a concurs en la VIII edició del festival Fascurt de El Masnou. Secció Undercurt (2010)
• Seleccionat a concurs en el Tercer Festival internacional Costa Daurada de Roda de Berà (2010)
• Seleccionat a concurs en el VIII Festival de curtmetratges de Manlleu (2010)
• Gran Premi Julius Ciutat De Vic a la millor pel·lícula en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2009)

LA NIT… (2008)
• Seleccionat al VI Concurso Plano secuencia de Terrassa (2010)

EFECTE DARWIN (2008)
• Seleccionat a concurs en la Segona edició del Curt de Gambals (Cinema Molest i Desagradable) de curtmetratges de Lliça d’Amunt (2009)
• Seleccionat a concurs en la Quarta edició de Miram Festival de curtmetratges en Valencià a Sueca (2009)
• Seleccionat a concurs a la 8e. edició curtmetratges comèdia Fescurts de Torelló (2009)
• Seleccionat a concurs en el VI Festival de curtmetratges de Manlleu (2009)
• Seleccionat a concurs en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2008)

THE LAST ROOM (2007)
• Present als Festivals Optica de Cordoba (Espanya), París (França), La Paz (Bolivia) i Buenos Aires (Argentina) (2009)
• Seleccionat a concurs en la Tercera edició de Miram Festival de curtmetratges en Valencià a Sueca (2008)
• Seleccionat a concurs en el Primer Festival internacional Costa Daurada de Roda de Berà (2008)
• Present als Festivals de Cinema independent de Nova York i Los Angeles (2007)
• Present a la web entreplatiplat.com (2007)

LA MEVA MILLOR AMIGA (2006)
• Finalista en la Segona edició del Curt de Gambals (Cinema Molest i Desagradable) de curtmetratges de Lliça d’Amunt (2009)
• Seleccionat a concurs en la Tercera edició de Miram Festival de curtmetratges en Valencià a Sueca (2008)
• Seleccionat a la secció Mostra del festival Fescurts del Festus de Torello (2007)
• Seleccionat a concurs en la V edició del festival Fascurt de El Masnou. Secció Undercurt (2007)
• V Festival de curtmetratges de Manlleu: Menció especial del jurat (2007)
• Seleccionada a Concurs en el Festival Mostrat de Manresa (2007)
• Projectat a Objectiu Freedonia al Teatre dels Lluïsos de Gràcia de Barcelona (2007)
• Present a la mostra de Cinema Català de les Universitats de Saarbrücken, Heidelberg i Mannheim a Alemanya (2007)
• Festival de curtmetratges Julius de Vic: Premi Orson Welles al Millor muntatge (2006)

NIMELANIA (2006)
• Finalista i premiat en el Primer festival d’internet Microfilms Galp (2007)
• Present a la web entreplatiplat.com (2006)

THE PEKOS HORROR PICTURE SHOW (2005)
• Projectada al Festival de cinema Freaky de Palamos (2007)
• IV Festival de curtmetratges de Manlleu: Premi al millor curtmetratge Osonenc (2006)
• Present a la Primera Mostra de Curtmetratges Bar Agora de Vic (2006)
• Festival de curtmetratges Julius de Vic: Segon premi del public (2005)

SUPEROLD (2004)
• Seleccionat fora de concurs en el 17è Festival de Cinema de Girona (2005)
• Seleccionat a concurs en el III Festival de curtmetratges de Manlleu (2005)
• Festival de curtmetratges Julius de Vic: Segon premi del public (2004)

ON ELS SOMNIS DORMEN (2003)
• Seleccionat en el II Festival de curtmetratges de Manlleu (2004)
• Seleccionat a concurs en el 15è Festival de Cinema de Girona (2003)
• Seleccionat a concurs en el Festival de curtmetratges Julius de Vic (2003)

SI TINGUÉS UNA VIDA (2001)
• Present a la Primera Mostra de Curtmetratges Bar Agora de Vic (2006)
• Seleccionat a concurs en el I Festival de curtmetratges de Manlleu (2003)
• Seleccionat a concurs en el IV Festival de curtmetratges de Cambrils (2002)
• Entrevista per un reportatge del programa No solo musica de Tele 5 (2001)
• Seleccionat a concurs en el 13è Festival de Cinema de Girona (2001)
• Escollit per formar part d’un reportatge del Canal 33 sobre nous directors (2001)

LIVED 1,5 (2000)
• Seleccionat en el Festival de Canal Plus Notodofilmfest.com (2001)
• Seleccionat en el Festival de Cinema Gai-Lèsbic de Paris (2001)
• Festival internacional Minutoymedio.com: Segon premi del public (2000)

OLGA (1998)
• Present a la Primera Mostra de Curtmetratges Bar Agora de Vic (2006)
• Menció especial a la Semana de Jóvenes Realizadores de Granada (1999)
• Seleccionat el Festival de Cinema de Cambrils (1999)
• Seleccionat en el Festival Internacional de Curtmetratges de Girona (1999)
• Seleccionat en el Festival Internacional de Cinema de Catalunya: Sitges 99, en la secció audiovisual català (1999)

SOMNIS VELATS (1996)
• Mostra de curtmetratges de Lleida: primer premi (1997)
• Present, fora de concurs, als Premis Julius de Vic (1996)

 DES D’UN LLOC ENTRE LA FOSCOR (1995)
• Seleccionat a la mostra Anabel Lee, de Barcelona (1996)
• Premis Julius de Vic: premi al millor muntatge (1995)

ULLS D’ÀNGELS, CORS DE SANG (1994)
• Seleccionat a la Semana de Jóvenes Realizadores de Granada (1996)
• Seleccionat a la mostra de Cine Club de Manacor (Mallorca) (1996)
• Mostra d’Ourense: primer premi (1995)
• Present, fora de concurs, als Premis Julius de Vic (1994)

AMB LA MARIA VA ARRIBAR L’ESCÀNDOL (1993)
• Seleccionat a la primera Mostra d’Ourense de Curtmetratges (1995)
• Seleccionat a la Setmana de Terror de Gijón (1995)
• Seleccionat a la mostra de Cine Club de Manacor (Mallorca) (1995)
• Seleccionat a la Semana de Jóvenes Realizadores de Granada (1994)
• Mostra Anabel Lee, de Barcelona: Menció especial i setè lloc (1994)
• Premi Július de Vic: premi a la millor actriu secundària (Pepeta Godayol) (1993)
• Premi Július de Vic: premi del públic (1993)

MIKE (1992)
• Seleccionat al Festival de Video de Tòquio (1992)

FESTIVALS ON HA PARTICIPAT I PREMIS ACONSEGUITS AMB ELS DOCUMENTALS

BÚNQUERS DEL PIRINEU (2014)
• Televisió de Catalunya, Grans Documentals del Canal 33 (2014)

FESTIVALS ON HA PARTICIPAT I PREMIS ACONSEGUITS AMB LES PEL·LÍCULES

SALEM: SED DE VIDA (2014)
• Cryptshow Festival, en la secció Muestra (2015)
• Seleccionat en el Festival Internacional de Cinema de Fantàstic de Catalunya: Sitges 2014, en la secció Brigadoon (2014)

FESTIVALS ON HA PARTICIPAT I PREMIS ACONSEGUITS AMB ELS VIDEOCLIPS

M’HA PASSAT A MI de JU (2018)
Secció oficial al 12è FIC-CAT Festival Internacional de Cinema en Català Costa Daurada de Roda de Berà (2019)

HO VULL TOT de LUPE VILLAR & DRAGONSLAYER (2008)
• Finalista als Premis Enderrock (2009)

FAMILIA ROCK de RODAMONS (2008)
• Finalista al Musiclip Festival (2009)